Po cloně

přidáno: 25. 11. 2009 13:02, autor: Tomas Cada   [ Aktualizováno 20. 9. 2011 12:49 uživatelem Tomas Cada ]1

Cvičení pro : skupiny
Potřeby : všichni hráči vyjma prvního mají míč

Popis : Hráči jsou rozestaveni podle obrázku a cvičení zahajuje hráč bez míče. Ten běží postavit clonu pro hráče 3. Ten se po cloně uvolňuje a dostává míč od hráče 2, střílí a jde si míč doskočit a zařazuje se do zástupu hráče, který staví clonu tj. hráče 1. Hráče po určitém počtu střel nebo čase vyměníme v zástupech. Hráč, který stavěl clonu (2) zůstává na místě a čeká na další clonu. Totéž se opakuje na druhé straně.

Je třeba dávat dobrý pozor na to, aby se hráči začali uvolňovat až když je clona postavená, ne dříve (velmi častá chyba), dále na včasnou přihrávku na uvolňujícího a samozřejmě na střelbu. Dále je nutno hlídat správné clonění a práci clonícího hráče po cloně.2

Cvičení je vhodné prakticky pro jakýkoliv druh střelby.
Můžeme i zařadit střelbu po uvolnění clonícího hráče. Odcloněný pak doskakuje zařazuje se do zástupu. Opět sledujeme časování přihrávky.


Obměny : Po cloně můžeme zařadit krátký driblink do vymezeného území zakončený střelbou. Clonící hráč po cloně vždy musí chtít míč (správně se uvolnit po cloně). Cvičení provádíme na libovolném místě hřiště.

Comments