Dvojtakt po přihrávce

přidáno: 25. 11. 2009 12:59, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 11. 3. 2010 11:30 ]
1

Cvičení pro : skupiny, min. 5 hráčů
Potřeby : 1 míč

Popis : Hráči jsou rozestaveni podle obrázku, hráč 1  v prostoru křídla, hráč 2 na vrcholu, na čáře trojky, hráč 3 v úrovni dolního postavení pivota. Cvičení začíná hráč 1 přihrávkou na hráče 2. Po přihrávce běží na místo hráče 2. Hráč 2 přihrává hráči 3 a uvolňuje se pro přihrávku (běží buď přímo nebo použije krátký S-únik) a po přihrávce od něj střílí z dvojtaktu na koš. Hráč 3 po přihrávce běží naznačeným způsobem do zástupu, který cvičení začínal.
2

Po střelbě hráč 2 stahuje míč, přihrává jej na dalšího hráče v začínajícím zástupu a sám se zařazuje na konec zástupu hráče, od kterého dostal míč. Cvičení pokračuje neustále dokola a přitom všichni hráči mění místa. Chceme po hráčích, aby cvičení prováděli rychle bez jakéhokoliv otálení. Můžeme použít i dva míče. Pokud použijeme jeden míč, hráč z vrcholu se uvolňuje pro míč prudkým vyražením přímo.
Obměny : Můžeme používat různou střelbu na koš,  obrátku ap. a při použití více míčů můžeme nechat volit zakončujícího hráče nejlepší variantu zakončení s ohledem na předchozího hráče, pohybujícího se ve  vymezeném území. 


Comments