Tři-dva

přidáno: 24. 11. 2009 11:56, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 9. 3. 2010 11:40 ]

1

Cvičení pro : Trojice
Potřeby : 1 míč

Popis : Cvičení zahajuje hráč 1 přihrávkou na hráče 3 nebo 2. Ten vrací míč na střed a hráč 1 překračuje půlicí čáru driblinkem. Mezitím křídla 2 a 3 musí být 45° k driblujícímu hráči. Jakmile na hráče 1 vyrazí obránce ten přihrává na jedno křídlo a běží na roh čáry TH na tu stranu, kam přihrál. V ten okamžik vzniká přečíslení, protože obránce 2 musí bránit křídlo 2. Útočník 2 přihrává buď na křídlo 3 nebo, pokud se k němu stáhne obránce 1, na hráče 1, který zakončuje střelbou.
Je důležité zdůraznit činnost hráče 1, který se musí nabízet na přihrávku hráči, kterému přihrál, ale nesmí běžet pod koš. Jen takto vznikne přečíslení. Pokud zakončuje hráč 1, slabostranné křídlo zaujímá pozici pro doskok. Končíme košem nebo doskočením a dál pokračuje další trojice. Útočník, který střílel a který přihrával poslední přihrávku, jde bránit, doskakující se  staví na postranní čáru.


2

Po doskočení obránců nebo po koši, vybíhá hráč 3 od postranní čáry dostává míč do hráče 2, který jej obíhá k postranní čáře a cvičení pokračuje stejně na druhou stranu.
Cvičení je zaměřeno na správné řešení situace 3/2, přihrávky a obranu jednoho hráče při přesilové situaci i návrat do obrany.


Comments