Warriors dril

přidáno: 24. 11. 2009 12:38, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 29. 5. 2010 3:37 ]
1

Cvičení pro : skupiny


Tento dril kombinuje první a poslední přihrávku rychlého protiútoku, přihrávku z křídla na probíhajícího (trailera) do dolního postavení pivota.
Začíná  6 hráčů na hřišti dle obrázku, ostatní hráči jsou pod košem (označeni trojúhelníky).
Hráč 1 a hráč 4 začínají nahozením míče na zadní desku koše, doskočí míč a přihrají míč na hráče na straně (hráč 2  a hráč 5).

Hráč 1 a hráč 4 běží k protějšímu koši po vnitřních liniích rychlého protiútoku (od čáry trestného hodu na jedné straně k čáře trestného hodu na straně druhé).
Hráč 2 a hráč 5 přihrávají přihrávkou od prsou zpět hráčům 1 a 4, potom běží podél postranních čar, aby nahradili hráče 3 a 6.
Hráč 1 a hráč 4  hodí v běhu dlouhou přihrávku od prsou na hráče 3 a 6. Mladší hráči mohou před přihrávkou použít jedno- nebo dvouúderový driblink před přihrávkou. Hráč 3 a hráč 6 přihrají zpět hráčům 1a 4, kteří zakončují dvojtaktem nebo střelbou z dolního postavení pivota. Hráč 3 a hráč 6 následují svoji přihrávku, doskakují střelu a jdou na konec řady pod koš.
Hráč 1 a hráč 4 se po zakončení staví do pozic hráčů 2 a 5 na zahájení rychlého protiútoku.
2

Další hráč v řadě pod košem (označeni trojúhelníkem) se staví na místo před košem a nahazují míč na zadní desku koše a doskakují ho. Dril pokračuje stejným způsobem dále.
Trenér může měnit typ zakončení - dvojtakt, střela z výskoku nebo způsob pohybu v dolním postavení pivota.
Hráči by měli hlasitě komunikovat.Comments