V pohybu

přidáno: 24. 11. 2009 12:11, autor: Tomas Cada   [ Aktualizováno 20. 9. 2011 11:37 uživatelem Tomas Cada ]1

Cvičení pro : skupiny, 6 hráčů
Potřeby : 1 míč do skupiny

Popis : Hráči 1, 2, 3, 4 stojí v pozicích dle obrázku, ne však níže než je čára TH. Hráč 5 má míč a zahajuje cvičení přihrávkou na hráče 1. Po přihrávce sprintuje k půlicí čáře, kde dostává přihrávku od hráče 1. Jakmile dostane míč přihrává jej hráči 2 a sprintuje ke koši, jakmile míjí hráče 3 dostává přihrávku a střílí z dvojtaktu na koš.

2
Hráč 5 si doskočí míč, přihrává jej hráči 3, sprintuje okolo hráče 2 na středovou čáru, dostává přihrávku od hráče 3, přihrává hráči 4 a sprintuje ke koši, kde po obdržení míče od hráče 4 zakončuje dvojtaktem. Doskočí si míč přihraje jej hráči 6 a vyráží na místo hráče 1, který se mezitím přesunul na místo hráče 2, hráč 2 na místo hráče 3, hráč 3 na místo hráče 4 a hráč 4 na místo hráče 6 a cvičení se opakuje. Každý hráč proběhne v plném sprintu dráhu dvakrát. Dbáme na to, aby hráči vše prováděli s maximálním úsilím, dáváme pozor na chytání míče v pohybu, na správné časování přihrávek a na správnou přihrávku do pohybu (před hráče), aby nechytal míč za zády.


Obměny : Provádíme na obě strany, můžeme provádět bez střelby (hráč pod košem provede zastavení). Můžeme změnit zakončení.
Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhé a prudké přihrávky, provádíme cvičení s hráči, kteří jsou dostatečně silově i technicky vybavení. Můžeme povolit na středové čáře jednoúderový driblink.
Comments