Ve dvojici I.

přidáno: 24. 11. 2009 11:49, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 21. 2. 2010 22:28 ]

Cvičení pro dvojice
Potřeby : míč nebo dva míče

Popis : Klasická cvičení na přihrávky ve dvojici, vzdálenost cca tři metry. V tomto základním cvičení můžeme vyzkoušet všechny druhy přihrávek. Je dobré si z literatury nastudovat druhy přihrávek a tyto vyzkoušet a žádnou nevynechávat. Za zmínku stojí obměny, které můžeme provádět se dvěma míči. Buď přihrávka obhozením, s vykročením, kde můžeme mezi hráče postavit dalšího hráče a vhodně střídat nebo přihrávky dvěma míči, z nichž jeden je přihráván neustále o zem a druhý neustále vrchem. Dále můžeme na povel měnit směr pohybu míčů, vystřídat míče nebo jeden hráč přihrává neustále o zem druhý vrchem na povel si role vymění. Všechny tyto obměny jsou vhodné nejen na nácvik přihrávek, ale také na reakční rychlost, schopnost reagovat na změny apod. Samozřejmě neustále hlídáme správné provádění přihrávek. Můžeme také přihrávat se třemi míči. Levou rukou hráč přijímá míč, pravou obhozením odehrává. Jeden míč je neustále ve vzduchu.
Při přihrávkách ve dvojici zařazujeme po přihrávce sed-vztyk, obrátku na místě kolem osy ap. Vkládáme různé pohyby, abychom přinutili hráče zpracovávat přihrávku v koordinačně složitých situacích.
Velmi důležité jsou přihrávky na dlouhou vzdálenost, basebalová přihrávka ap. Všechny druhy přihrávek začínáme nacvičovat bez pohybu a musíme kontrolovat správné chytání míče do prstů, správný pohyb nohou a těla a po zvládnutí můžeme přidat pohyb. Přihrávkám je věnováno v každé literatuře mnoho místa, ale je to činnost nejvíce opomíjená a proto ji zde zdůrazňuji.
Dva míče zařazujeme po dokonalém zvládnutí techniky přihrávek a přijímání míče. 

Comments