Ve dvojici

přidáno: 24. 11. 2009 11:40, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 7. 3. 2010 12:22 ]


Cvičení pro : dvojici hráčů
Potřeby : 2 nebo 3 míče

Popis : Každý hráč má míč. Jeden hráč přihrává, druhý míč vyhazuje. Cvičení začíná přihrávkou. Ta je signálem pro druhého hráče, který svůj míč vyhodí nahoru do vzduchu, přihrávaný míč chytí a odehraje zpět a chytí padající svůj míč. 
Se třemi míči. Dva hráči stojí proti sobě cca 3 metry. Jeden hráč má dva míče a jeden má jeden míč. Na povel hráč se dvěma míči jeden přihraje druhému. Ten v okamžiku přihrávky svůj míč vyhodí do vzduchu, chytí přihrávaný míč a přihraje zpět a potom chytí svůj vyhozený míč. Dáváme pozor, aby hráč míč nevyhazoval příliš před sebe, což má za následek velké soustředění na chycení svého míče a z toho důvodu hráč nechytí přihrávaný míč. Dbáme na správné provedení přihrávek. Cvičení rozvíjí "ball handling", distribuci pozornosti, periferní vidění, reakční rychlost, přihrávku.
Obměny : Cvičení můžeme provádět tak, že hráči se vystřídají po deseti přihrávkách tzn., že jeden stále nadhazuje svůj míč, přijímá přihrávku a přihrává nebo můžeme nadhazování míče střídat po každé přihrávce. Se třemi míči to znamená, že jeden míč je stále přihráván a hráči svůj míč nadhazují do vzduchu střídavě.

Comments