Basketbalová cvičení‎ > ‎Obrana‎ > ‎

Obrana 5


Obrana clon ze slabé strany

přidáno: 17. 7. 2013 4:41, autor: Filip Cada


2 na 2 + 1 přihrávající hráč. Obrana clon ze slabé strany. Vytvoření prostoru pro obránce 2 aby mohl překonat clonu.

autor A.Avakumovič


Obránci brání pouze v kruzích

přidáno: 8. 5. 2010 14:31, autor: Tomas Cada
Cvičení pro skupinu, 3 obránci, 2 útočníci, míč


Popis: Jeden obránce stojí ve středovém, druhý a třetí v kruzích u čáry trestného hodu. Obránci mohou bránit pouze v kruhu. Útočníci stojí na koncové čáře. Snaží si přihrávat až do zakončení na druhou stranu, ale bez driblinku. Přihrávky by neměli být vysokým obloukem.


Situace při návratu do obrany (obránci za sebou)

přidáno: 8. 5. 2010 12:23, autor: Tomas Cada
Cvičení pro skupinu, 3 útočníci, 2 obránci, míč
 

Popis: Útočník 1 vede míč středem hřiště. Podél pravé postranní čáry běží útočník 3, podél levé útočník 2. Obránci stojí za sebou. První obránce 4, který provede klamavý výpad proti útočníkovi 1 a nutí ho přihrát spoluhráči 3. Ihned nato vyráží obránce 4 k pravé postranní čáře, aby kryl útočníka s míčem, obránce 5 udržuje správné postavení mezi míčem a košem. 
Pohybuje-li se útočník 2 ke koši, musí obránce 5 vybírat své postavení zvlášť pozorně, aby byl mezi útočníkem s míčem a útočníkem 2 a zároveň ve výhodném postavení vzhledem k útočníkovi 1. Obránci se snaží především zpomalit postup útočníků, aby se stačili vrátit další spoluhráči.

Návrat do obrany z útočné poloviny hřiště

přidáno: 6. 5. 2010 13:13, autor: Tomas Cada
Cvičení pro skupinu, 3 útočníci, 2 obránci, míč


Popis: Útočníci 1 a 2 se snaží cloněním uvolnit proti těsnému krytí obránců 4 a 5 v prostoru mezi koncovou čárou a čárou trestného hodu. Obránci 4 a 5 proklouzávají nebo přebírají clony. Když se podaří útočníkovi 3 přihrát, vracejí se obránci 4 a 5 rychle na zadní polovinu hřiště a útočníci proti nim útočí.

Tři na dva a zpět

přidáno: 6. 5. 2010 13:06, autor: Tomas Cada


Cvičené pro skupinu, 2 útočníci, 3 obránci, trenér, míč
 
Popis: Hráči stojí v postavení dle obrázku. Cvičení zahajuje trenér přihrávkou na útočníka 1. Útočníci mají za úkol přeběhnout hřiště přihrávkami (nesmí driblovat) a zakončit střelbou. Po přihrávce se snaží obránci získat míč nebo alespoň doběhnout zakončujícího útočníka. Obránci se musí vrátit nejméně na úroveň čáry trestného hodu. Po střelbě nebo po získání míče obránci, útočníci sprintují zpět    a brání. Obránci 1, 2, 3 útočí v početní převaze tři na dva .

1-5 of 5