Basketbalová cvičení‎ > ‎Obrana‎ > ‎Obrana 3‎ > ‎

Proti třem

přidáno: 27. 11. 2009 13:19, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 3. 3. 2010 11:12 ]
1
Cvičení pro : trojice
Potřeby : 1 míč 

Popis : Tři útočníci stojí za koncovou čarou, tři obránci stojí cca v polovině vymezeného území (libovolně můžeme měnit) a prostřední z nich má míč. Hráč s míčem přihrává svému útočníkovi (nebo kterémukoliv nebo vzdálenějšímu) sprintuje na koncovou čáru, dotýká se jí i sprintuje zpět pomoci spoluhráčům do obrany. Útočník, jakmile dostane míč, zahájí driblink na protější koš.
Oba obránci běží zpět a zaujímají postavení za sebou (vedle sebe) a snaží se ubránit a zpomalit útok 3/2, dokud se třetí obránce nevrátí. Oba útočníci vyráží společně s prvním a provádí protiútok 3/2. Útočníci po zakončení útoku na druhé straně se stávají obránci a útočí další trojice připravená na opačné straně a pokračuje se plynule ve cvičení.


2
Pokud míč dostane krajní útočník, zahájí driblink do středu hřiště a střední ho obíhá do prostoru podél postranní čáry. Můžeme zvolit také variantu, že postranní hráč po obdržení míče, provádí krátký driblink a vrací míč na středního hráče. Cvičení končí košem nebo doskokem.
Cvičení je dobré na rychlé rozhodování útočníků při protiútoku 3/2, procvičování obrany při přesilové situaci a návrat do obrany.
Pokud se třetí obránce vrátí ještě před zakončením, cvičení pokračuje útokem 3/3.  


Comments