Basketbalová cvičení‎ > ‎Obrana‎ > ‎Obrana 3‎ > ‎

Nepusť

přidáno: 27. 11. 2009 13:21, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 3. 3. 2010 11:09 ]


Cvičení pro : trojice
Potřeby : míč

Popis : Dva hráči, útočník s míčem a obránce, stojí cca 5 m od třetího hráče. Obránce je v obranném  postoji u útočníka s míčem (můžeme povolit útočníkovi krátký driblink na mítě). Útočník po ukončení driblinku přihrává třetímu hráči a snaží se dostat k němu a dotknout se míče. Obránce se pohybuje neustále v cestě útočníkovi a vytláčí ho ze zamýšleného směru. Obránce je čelem k útočníkovi. Podstatou je, aby obránce zaujal místo dříve než útočník. Obránce musí nutit útočníka, aby se mu musel neustále vyhýbat, a znovu co nejrychleji zaujmout pozici. Zdůrazňujeme práci nohou, neustálý pohyb. Obránce si nesmí vypomáhat fauly, rukami si může chránit pouze tělo před nárazem, útočník nesmí používat finty.
Cvičení zvyšuje agresivitu obranných činností, práci nohou. Střídáme vždy obránce, útočník jde bránit. Postupně zvyšujeme obtížnost použitím fint, rychlejšího pohybu ap.
Obměny : Můžeme zkrátit vzdálenost a cvičení provádět zády, tedy vykrývat pohyb zády k útočníkovi. Po přihrávce provede obránce obrátku a kryje pohyb zády. 

Comments