Basketbalová cvičení‎ > ‎Obrana‎ > ‎Obrana 3‎ > ‎

3 na 3 zdvojování I.

přidáno: 27. 11. 2009 13:05, autor: Tomas Cada   [ Aktualizováno 20. 9. 2011 11:59 uživatelem Tomas Cada ]1

Cvičení pro : trojice
Potřeby : 1 míč do trojice

Popis : Cvičení vyžaduje od obránců maximální přístup, úsilí, agresivitu a aktivitu.

Tři útočníci s míčem stojí na koncové čáře, jeden z nich má míč. U každého útočníka jsou obránci. Útočník s míčem zahájí driblink, je těsně a tvrdě bráněn obráncem. Oba útočníci bez míče se uvolňují pro přihrávku a jakmile může hráč 2 přihrát, přihraje.

Pokud si hráči přihrávají, obránci odstupují výrazně ze slabé strany a silnostranný obránce, tedy prostřední brání silnostrannou přihrávku způsobem ruka-noha na spojnici míč-hráč.


2

Když dostane útočník v pásmu u postranní čáry míč, zahájí driblink podél postranní čáry a snaží se projít mezi postranní čárou a obráncem. Obránce má za úkol zastavit útočníka, donutit ho k obrátce s míčem. Současně prudce vybíhá obránce 2 tak, aby zdvojil útočníka u postranní čáry v okamžiku jeho obrátky. Jen v ten okamžik mu může vzít míč. Zároveň se přesunuje obránce 3, který odstupuje s přihrávkou na křídlo, a nyní běží bránit silnostrannou přihrávku na hráče 2. Jestliže zastaví hráč 1 u postranní čáry, oba obránci těsně přistoupí a rukama stínují míč, ale nevypichují. Chtějí donutit obránce ke špatné přihrávce, lobu. Většinou se hráči zbavují míče zpět silnostrannou přihrávkou, a proto tam musí bát včas obránce 3, který tvrdě a agresivně brání přihrávku. Když útočníci překonají přihrávkou zdvojení, útočníci počkají na základní postavení a cvičení pak pokračuje stejně jako na začátku. Cvičení provádíme přes celé hřiště, poté si hráči vymění role.


Obměny : Od trojkové čáry na protější polovině, mohou útočníci zakončovat do koše, buď 1/1 nebo libovolnou kombinací. Cvičení končí doskočením míče.

Comments