Basketbalová cvičení‎ > ‎Obrana‎ > ‎Obrana skupiny‎ > ‎

Práce nohou

přidáno: 27. 11. 2009 13:43, autor: Tomas Cada   [ Aktualizováno 27. 9. 2010 10:09 uživatelem Tomas Cada ]1

Cvičení : skupiny
Potřeby :
Popis : Toto cvičení se používá k procvičování různých druhů práce nohou. Čísla v kroužcích jsou užívána k označení různých částí drilu (jak je popsáno níže), ne k označení hráčů. Na začátku se hráči seřadí za sebe na koncovou čáru do levého rohu vymezeného území pod koš.
1.Hráč pokrývá imaginárního obránce v dolním postavení pivota a pohybuje se na horní roh vymezeného území (zdůrazněte správné obranné postavení).
2. Hráč se pohybuje obranným pohybem tam a zpět na šířku vymezeného území (zdůrazněte rychlost úkroků a nekřížení nohou).
3. Hráč opět brání imaginárního obránce na tříbodové čáře.
4. Hráč se pohybuje obranným pohybem podél tříbodové čáry do rohu (zdůrazněte dobrý postoj po celou dobu, široký postoj a žádné otáčení hlavy).


2

5. Hráč provádí náhlé změny směru (cik-cak) podél postranní čáry (zdůrazněte prudkost změny).
6. Hráč běží ke středu hřiště, tam zastaví, provede přední obrátku o 360 stupňů a footfire (pitter-patter) in defensive stance 20 times. (zdůrazněte agresivní obrátku).
7. Hráč běží k postranní čáře, zastaví a provede zadní obrátku o 360 stupňů a footfire again 20 times.
8. Hráč provádí obranný pohyb v obranném postavení (obejde ho imaginární útočník), běží zpět a opět provádí obranný pohyb atd. (zdůrazněte použití představivosti a tvrdé práce)

Hráč se potom zařadí na konec řady.
Další hráči mohou začít jakmile předchozí hráč dokončil druhou fázi.


Comments