Basketbalová cvičení‎ > ‎Obrana‎ > ‎Obrana skupiny‎ > ‎

2 na 2 obrana posta

přidáno: 27. 11. 2009 13:37, autor: Tomas Cada   [ Aktualizováno 27. 9. 2010 9:05 uživatelem Tomas Cada ]


Cvičení pro : skupiny, 4 hráči + 2 přihrávači

Potřeby : 1 míč do skupiny


Popis : Na křídlech na trojkové čáře stojí dva přihrávači, dva útočníci a dva obránci (všichni vnitřní hráči-posti). Hráči 1 a 2 si přihrávají a snaží se přihrát na hráče 3 a 4. Jejich obránci přitom brání tak, aby posti nemohli dostat přihrávku  (na silné straně) a odstupují na slabé straně.Obránci brání buď polovičním krytím (noha ruka na spojnici míč - hráč) nebo celým krytím tedy úplně před útočníkem (pozn. pohyb stejný jako při cvičení sedm v jednom - viz.obranný přístup). Útočníci si snaží dělat pozici, držet si ji a dochází tak k mnoha soubojům o místo. Je třeba zdůraznit práci nohou obránců, aby nedocházelo jen k přetlačování rukama. Přihrávači musí přihrát do čtyř přihrávek mezi sebou a přitom nesmí přihrávat úmyslně špatně. Jakmile útočníci dostávají přihrávku, mají 3 sekundy na zakončení, můžou použít jednoúderový driblink. Jakmile obránci získají míč, stávají se útočníky. Kdo doskočí míč přihrává na přihrávače a stává se útočníkem.


Organizace : Můžeme zorganizovat i tak, že kdo doskočí míč, vydribluje na křídla, a přihrávači 1 a 2 se stávají útočníky.


Obměny : Posti mohou vybíhat ze slabé strany na čáru TH pro přihrávku a obránci tedy musí bránit i vyběhnutí pro míč (opět z odstoupení přiskočení k hráči, noha-ruka na spojnici míč-hráč a vytláčet z pozice). V tomto případě se pak do dolního postavení hráč dostává, jakmile je míč na silné straně, obránce jej nutí jít za ním pro přihrávku a brání v postavení mezi míčem a útočníkem.

Dále se mohou hráči mezi sebou clonit bez míče.


Comments