Basketbalová cvičení‎ > ‎Obrana‎ > ‎Obrana 4‎ > ‎

2 na 2 + výpomoc

přidáno: 27. 11. 2009 13:29, autor: Tomas Cada   [ Aktualizováno 5. 12. 2011 12:23 uživatelem Tomas Cada ]


1
Cvičení pro : čtveřice
Potřeby : míč
Popis : Hráči jsou v postavení dle obrázku. Trenér přihraje hráči 1, který dribluje ke koncové čáře. Obránce 1 se snaží ubránit úniku hráče s míčem. Obránce 2 v okamžik přihrávky odskočí do pomocného postavení. Jakmile se útočník s míčem 1 blíží ke koncové čáře, vyrazí obránce 2 a zastaví ho u koncové čáry a tím zdvojí společně s obráncem 1. Zastavený útočník přihrává zpět trenérovi, přes aktivní práci paží obránců, kterou ho nutí ke špatné nebo pomalé přihrávce. Současně s přihrávkou se začne přesunovat obránce 2 do své pomocné pozice. 2
Jakmile trenér obdrží přihrávku, ihned přihrává útočníkovi 2, který dribluje ke koncové čáře. Obránce 2 sprintuje k útočníkovi a snaží se zabránit v úniku s míčem. Obránce 1 současně s přihrávkou trenéra na útočníka 2 odstupuje do pomocného postavení a pak běží zastavit útočníka 2 na koncové čáře jako v předchozím případě. Obránce 2 opět přihrává zpět trenérovi, který si může vybrat, komu přihraje. 

3
Jakmile trenér míč pustí nebo jej pošle kutálením po zemi, začíná souboj o míč všech hráčů. Která dvojice míč získá, ta útočí na koš 2/2.
Počtem opakování můžeme stupňovat zatížení hráčů. Cvičení fyzicky náročné a vyžaduje od obránců vysoké nasazení. 


Comments