Hry a cvičení V


Křeček

přidáno: 28. 2. 2011 11:41, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 28. 2. 2011 22:21 ]Účelem tohoto cvičení je dosažení maximální rychlosti při startu na míč a  zároveň procvičení orientace v nahuštěném prostoru včetně obratnosti a síly.

Hráči se rozdělí do čtyř skupin do každého rohu tělocvičny. V každé skupině se hráči postupně střídají. Trenér bere ze zásobníku a uloží do středového kruhu 1-3 míče, vždy tedy minimálně o jeden míč méně než je skupin. Na písknutí zástupci všech skupin vyráží ke středovému kruhu a snaží se zmocnit míčů a do deseti sekund s nimi dodriblovat zpět do doupat. Pokud se jim to nepovede v časovém limitu (skok, faul) musí vrátit míč zpět. Vítězí družstvo, které nakřečkuje nejvíce míčů a míče již nejsou v zásobníku. Za úmyslný faul vrací příslušná skupina jeden míč zpět do zásobníku k trenérovi.

Autor Jar. Stollín - Sokol HK2

Stoupni soupeři na špičku 2

přidáno: 15. 12. 2010 13:43, autor: Tomas Cada


Dvojice se drží za ruce. Během stanovéného času nebo na stanovený počet bodů (zásahů) se snaží jeden druhému "stoupnout na špičku".

Obměna: snaha zasáhnout pouze pravou nohu (resp. L-nohu).

Pozor na srážku hlav!

Zasáhni soupeře dlaní do zadku

přidáno: 15. 12. 2010 13:41, autor: Tomas Cada


Dvojice se drží vzájemně za P-ruku (resp. L-rukou). Během stanoveného času nebo na stanovený počet bodů (zásahů) se snaží jeden druhého zasáhnout (plácnout) dlaní POUZE do hyždí.
Obměna: vzájemné braní si "života" (šátku, obvazu apod. zastrčenýho za trenkama).
Pozor na srážku hlav, pozor na cestování dvojic po cvičební ploše a možnou srážku s překážkou nebo jinou dvojicí, souboj se odehrává pouze ve stoje.

Vychyl soupeře do lehu

přidáno: 15. 12. 2010 13:40, autor: Tomas Cada


Dvojice je přímo proti sobě ve vzporu ležmo (klik+napjaté paže). Během stanoveného času nebo na stanovený počet bodů (výher),se snaží jeden druhého, atakem paží (jednou paží je hráč ve vzporu-druhou útočí), donutit k vychýlení do lehu, kleku či vzporu na předloktí.

Nedovol soupeři se postavit

přidáno: 15. 12. 2010 13:40, autor: Tomas Cada


Dvojice, jeden hráč leží na zemi na břiše. Druhý hráč má za úkol nedovolit ležícímu hráči se postavit (kontakt se zemí pouze nohama).

Nejsou povoleny údery, škrcení, páčení končetin apod.

Dostaň se soupeři na záda

přidáno: 15. 12. 2010 13:39, autor: Tomas Cada


Dvojice ve stoji přímo proti sobě. Po určený čas nebo do splnění úkolu se snaží dostat jeden druhému na záda (obejmout hráče zezadu).

Nejsou povoleny údery, škrcení, páčení končetin apod.

Oblez spoluhráče ve stoji

přidáno: 15. 12. 2010 13:38, autor: Tomas Cada


Dvojice hráčů má za úkol jeden druhého oblézt. Jeden hráč je opora (stojí a pomáhá lezci), druhý na něj vyleze (např, na záda) a musí ho oblézt kolem dokola (ze zad přes břicho opět na záda). Poznámka: při váhové schodě mohou lézt oba dva hráči, při velké váhové
rozdílnosti leze pouze lehčí hráč.
Stojící hráč by se měl snažit mít co nejvíce rovná záda.
Není dovoleno šlapání na špičky.

Slepička

přidáno: 15. 12. 2010 13:36, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 15. 12. 2010 13:38 ]

1 hráč (slepička) a zástup několika hráčů držících se vzájemně za pas (žížala). Snaha samostatného hráče je dotknout se posledního v zástupu, snahou prvního v zástupu musí být, co nejvíce samostanému hráči překážet a schovávat tím tak hráče posledního. Snahou posledního hráče v zástupu je se natáčet společně s celým zástupem tak, aby se na něj samostatný hráč nedostal. Není dovolen kontakt rukama.

Souboj o míč

přidáno: 15. 12. 2010 13:35, autor: Tomas Cada
Dva hráči proti sobě s jedním míčem. Oba dva drží míč pevně oběma rukama. Na znamení se snaží vybojovat míč. Cvičení se provádí na stanovený počet vítězství nebo na co nejvíce vítězství po stanovený čas.

Dostaň míč na zem

přidáno: 15. 12. 2010 13:34, autor: Tomas Cada
Dva hráči proti sobě s jedním míčem. Oba dva drží míč pevně oběma rukama. Na znamení se jeden hráč snaží míčem dotknout země a druhý se mu v tom snaží zabránit. Cvičení se provádí na na místě, stále čelem k sobě. Na stanovený počet vítězství nebo na co nejvíce vítězství po stanovený čas.

1-10 of 12