Vlci a ovce

přidáno: 15. 11. 2010 13:43, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 16. 11. 2010 10:09 ]

Zaměření: Zdokonalování driblinku, nácvik krytí míče před soupeřem a získání míče od driblujícího hráče, rozvoj rychlosti a obratnosti

Pomůcky: Basketbalové míče

Organizace: V 1. kole je útočící družstvo seřazené na koncové čáře (každý má míč), soupeř se rozdělí na dvě půle. Prvá část družstva soupeře může operovat jen na první polovině hřiště, druhá jen na druhé polovině hřiště. Na znamení se snaží hráči útočícího družstva přejít na druhou koncovou čářu. Po přechodu středové čářy už není možno se vrátit.
Hráči soupeře se snaží pripravit soupeře o míč alespoň čistým vypíchnutím míče do autu. Kroky, dvojitý driblink a aut znamená zisk míče pro soupeře. Hráč, který ztratil
míč, odstupuje ze hry. Hráči útočícího družstva, kteří se dostali za koncovou čářu, se budou na znamení snažit přejít na druhou stranu. Hraje se na pět přechodů nebo do doby, kdy všichni hráči útočícího družstva ztratí míč. Potom si obránci a útočníci vymění úlohy.
   
Poznámky: Hrje se X kol. V každém kole získavá bod to družstvo, které potřebovalo nejméně přechodů na získání všech míčů nebo tehdy, když v kole obě družstva absolvovují po pěti přechodech. Vítězí to družstvo, kterému zůstalo více hráčů ve hře.

Zdroj: Speváková B.; DP

Comments