Driblink jednotlivci

Stutter step (pohyb nohou, který zmrazí obránce)

přidáno: 24. 6. 2012 2:46, autor: Tomas CadaPohyb in&out (dovnitř ven)

přidáno: 24. 6. 2012 2:38, autor: Tomas CadaTrénování prvního rychlého kroku

přidáno: 6. 3. 2012 12:32, autor: Tomas CadaGanon Baker a jeho soutěžní dril

přidáno: 23. 1. 2012 12:22, autor: Tomas CadaCrossover s klamavým pohybem

přidáno: 5. 12. 2011 11:49, autor: Tomas CadaSada driblinkových drilů

přidáno: 21. 11. 2011 12:08, autor: Tomas CadaDriblink, kombinace váhavého pohybu, klamavého driblinku a obrátky

přidáno: 20. 10. 2011 13:52, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 5. 12. 2011 11:44 ]Driblink slabou rukou

přidáno: 10. 9. 2011 23:03, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 10. 9. 2011 23:08 ]


Dbáme především na správnou techniku a držení hlavy vzhůru.Cvičení driblinku na místě a v pohybu

přidáno: 15. 2. 2011 13:25, autor: Tomas Cada

Driblink na místě:

Nahoru a dolů

Cvičení je možné provádět jak s jedním, tak s dvěma míči. Na znamení začnou hráči driblovat ve stoje tak, míč jde až k rameni hráče, hráč jasně míč kontroluje a provází balon na trase dolu i nahoru co nejdéle. Na další znamení hráči sníží driblink k pasu, zrychlí frekvenci úderů. Na další znamení trenéra sníží driblink tak, že jde od kolen. Dosti prudký driblink, dbáme na to, aby hráči měli neustále hlavu nahoře. Můžeme ukazovat na prstech čísla, která musí říci nahlas. Na poslední znamení sníží driblink ke kotníkům. Nejvyšší možná frekvence, pouze prsty a zápěstí pracují !!!

Zabiják

Hráč začíná driblink do výše pasu vpravo mírně vpředu od těla, pak náhlým rychlým pohybem ruky za míčem při letu míče směrem dolů sleduje dráhu míče a po jeho odrazu od země jej ihned ovládne driblinkem co nejníže nad zemí, pak zpět do výchozí pozice. Zkouši jak pravou tak levou rukou.

Kruhový driblink

Hráč vysune levou nohu dopředu, ta je ohnuta v kolenou. Nohu obdribluje levou rukou, pak pravou rukou. Pak totéž udělá s pravou nohou. Následně dá nohy k sobě a dribluje nejprve pravou ,pak levou rukou okolo nich. Poté klekne na levé koleno a obdribluje je levou a pak pravou rukou, to samé na pravém koleni.Nakonec se rozkročí a obdribluje obě nohy ve tvaru osmiček, nejprve celý úsek pouze pravou rukou a pak levou rukou.


Driblink v pohybu:

Kombinace driblinků

Hráči startují s míčem na půlící čáře. V prostoru mezi půlící čarou a cca čárou trestného hodu jsou umístěni dle dovednosti driblujících hráčů 2-4 obránci v prostoru. Úkolem hráče s míčem je dodriblovat k prvnímu obránci a zbavit se ho jednou z daných možností - crossover, in and out, atd. Snahou obránce je míč vypíchnout, získat... Útočník poté dribluje k dalšímu a dalšímu obránci. Cvičení končí střelbou do koše.

Honička - soutěžní

Rozmístíme v prostoru 4 židle, kužele apod. v pravidelných vzdálenostech od sebe. Startují 2 týmy, zrcadlově proti sobě u stanoviště (židle...), tým tvoří 2 hráči každý s míčem.Na znamení obě dvojice vyráží po obvodu židlí. Která dvojice rychleji obdribluje domluvený počet kol, vyhrává. Pokud jsou židle v malé vzdálenosti od sebe, může soutěž spočívat v tom, že po dobu časového limitu se snaží jedna dvojice druhou dohonit.

 1 na 2

Hráč s mičem je na koncové čáře, proti němu 2 obránci. Úkolem driblujícího hráče je dostat se na půlící čáru přes oba obránce. V případě vyšší vyspělosti hráčů lze území pro driblink omezit.

Souboj v kruhu - soutěžní

Tento dril trénuje více činností , nejenom driblink. 2 hráči stojí proti sobě v kruhu pro vhazování, jeden (útočník) má míč. Nohy mají oba cca 10 cm od střední čáry dělící kruh. Kouč dá znamení a počítá do pěti. Hráč s míčem pivotuje a pohybuje se tak, aby ho ochránil před obráncem. Obránce smí překračovat půlící čáru jen jednou nohou. Po 5 vteřinách začne hráč s míčem driblovat a kouč počítá dalších 5 vteřin. Driblovat smí jen v rámci kruhu. Obránce se mu snaží míč sebrat, vypíchnout, anebo útočníku vytlačit z kruhu. Pokud se hráč v kruhu s míčem udrží, je vítězem a má bod, jinak je vítězem obránce. Mohou soutěžit jak jednotlivci,tak týmy. 


zdroj www.e-basket.cz


Šermířské výpady

přidáno: 20. 11. 2010 10:58, autor: Tomas Cada
Hráč začíná na základní čáře - dribling pravou rukou a
výkrok pravou nohou v jeden okamžik. Na půlce hráč
vymění driblující ruku. Cvičení slouží jako příprava pro
učení cross overu.

1-10 of 17