Stále do koše

přidáno: 27. 11. 2009 11:41, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 16. 12. 2009 10:28 ]

Cvičení pro : trojice
Potřeby : 1 míč do trojice
Popis : Od půlicí čáry dva útočníci provádějí útok 2/1. Jakmile jeden z nich útok zakončí, druhý se snaží o aktivní doskakování, po doskočení míč ihned vrací do koše a druhý útočník doskakuje atd. dokud nedoskočí míč obránce. Obránce ovšem musí normálně bránit. Cvičení provádíme bez ohledu na koncovou nebo postranní čáry. Když se míč odrazí do zámezí hráči o něj normálně bojují, driblují a střílí. Po doskočení míče si nesmějí přihrát, mohou zakončit střelou.
Doskakující hráč má výhodu v tom, že včas může zaujmout místo pro doskakování. Cvičení je náročné na kondici, dochází k tvrdým střetům a soubojům při doskakování, je velmi dobré na včasné zaujímání pozice pro doskakování (výběr postavení). Je nutná dobrá motivace hráčů, protože i vzhledem k možné náročnosti při opakujících se doskoků útočníků, nedostatečně motivovaní hráči mají snahu cvičení vypustit. Hráči by měli být zhruba stejně zdatní a vysocí.
Obměny : Povolíme přihrávky, můžeme zakončovat jenom střelbou vně vymezené území. Omezíme počet doskoků útočníků, poté cvičení končí.

Comments