3 na 3

přidáno: 27. 11. 2009 11:24, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 16. 12. 2009 10:34 ]Cvičení pro : trojice
Potřeby : 2 asistenti, míč

Popis : Toto cvičení je určeno ke zlepšení doskakovacích schopností. Je to hra o body a body se získávají dokud to čas či trenér dovolí. Protože doskakování je nejméně trénovanou činností v basketbalu, měli by hráči dosáhnout nejméně 10ti bodů. Potom dojde ke zlepšení jejich  schopností. Později můžete přejít jen k 5ti bodům.
Cvičení se provádí s trenéry, asistenty, kteří střílí a s útočníky a obránci, kteří doskakují. Rozdělte tým do skupin po třech hráčích. Měňte pozice útočníků a sledujte pohyb  obránců před střelou.
Obránci zaujmou postavení mezi košem a  útočníky.
Body jsou přidělovány následovně :
Obranný tým – bod za každý doskok nebo za každý faul od útočníků.
Útočící tým – bod za každý doskok nebo faul od obránců a za každý koš daný po získání míče. Jestliže nepromění koš, hra pokračuje dokud jeden tým nedoskočí míč nebo je faul.
Jestliže se míč dostane do autu, není udělen žádný bod, protože žádná se stran nedoskočila a účelem hry je získat doskok.
Trenéři počítají skóre a jestliže toto cvičení provádějí stejné týmy každý týden, je dobré skóre  zapisovat kvůli zlepšení nebo zhoršení
Doporučení:
1. Je lepší jestliže jsou dvě barvy triček, protože mohou být častá střídání, jestliže je dán nižší počet bodů k vítězství. Když jeden tým vyhraje, mění se s jiným týmem
2. Asistenti mohou střídat střely a naznačení střel, aby sledovali obrannou činnost silné a slabé strany.
3. Pohyb a vytláčení z pozic by měly být zdůrazněny. Trenér musí být také připraven poradit každému hráči během hry. Měl by také podporovat hráče ke snaze získat zpět ztracený míč tím, že za zisk míče udělí bod.
4. Protože toto cvičení může být někdy velmi tvrdé a drsné, musí trenéři tvrdost kontrolovat. Toto platí hlavně pro útočníky, kteří se budou snažit probojovat přes obránce. Každý faul musí být hlášen. Pamatujte, že za každý faul je bod pro soupeřův tým.
5.Trenéři se musí ujistit, že hráči, hlavně mladí, znají pravidla, vědí jak vytláčet z pozic, jak správně doskakovat. Nezačínejte toto cvičení dokud nejsou naučeny základy doskakování.
6. Nakonec vyboxovávání z pozic! Hodně to zdůrazňujte dokud si to hráči nezapamatují. 


Comments