Doskakování soutěže

Každý za sebe

přidáno: 27. 11. 2009 12:08, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 11. 12. 2009 13:22 ]

Cvičení pro : trojice, soutěž
Potřeby : míč

Popis : Tři hráči ve vymezeném území se snaží zaujmout co nejlepší výchozí postavení pro doskočení míče, který nepřesně střílí trenér na koš. Pokud střílející trenér vstřelí koš, hraje se znovu. Hráči nesmí opustit vymezené území, hraje se bez driblinku a pouze ve vymezeném území. Každý hráč, který doskočí míč, se snaží jej vrátit do koše, zbylí dva hráči mu v tom brání. Hraje se dokud nepadne koš, tedy, jestliže doskakující hráč nedá koš, všichni doskakují znovu. Koš je bod pro hráče. Faul je mínus bod pro obránce. Hrajeme do určeného počtu bodů.
Obměny : Můžeme zvolit variantu, kdy hráč, který doskočil míč, může přihrát zpět trenérovi, aby se mohl lépe uvolnit. Pokud míč padne do autu hraje se znovu. Vítězí hráč, který získá nejvíce bodů. Můžeme povolit driblink.  

O nejlepšího doskakovače

přidáno: 27. 11. 2009 12:07, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 11. 12. 2009 13:22 ]

Cvičení pro : Trojice

Potřeby : 1 míč


Popis : Tři hráči jsou ve vymezeném území. Trenér nebo pomocník střílí na koš. Všichni tři hráči bojují o pozici pro doskakování. Hráč, který doskočí míč, jej ihned vrací zpět do koše a druzí dva hráči se jej snaží blokovat. Není dovolen žádný driblink nebo max. jednoúderový driblink.

Toto cvičení klade důraz na box out a doskočení míče a na pohyb hráče v dolním postavení posta.  Cvičení je dobré pro všechny vnitřní hráče, pivoty.

Cvičení je dobré nejen na odrazovou sílu, výběr postavení a agresivitu, ale i na pohyb útočníka ve vymezeném území, obranu a blokování střelby. Cvičení bodujeme, za koš po doskoku jsou dva body, pokud obránce fauluje je přiznám bod střelci. Za blok dostává bod obránce. Za doskok uvnitř vymezeného území 1 bod.


1-2 of 2