Boj o míč a body

přidáno: 27. 11. 2009 11:50, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 9. 12. 2009 23:05 ]

Cvičení pro : Skupiny

Potřeby : 1 míč na polovinu hřiště.

Popis : Toto je velmi dobré soutěživé cvičení pro boj o míč, 1/1, útočné i obranné dovednosti a doskakování.

Rozdělíme hráče na dvě poloviny, přičemž každý hráč v dané polovině má přidělené číslo. Čísla rozdělíme tak, aby proti sobě byli pokud možno hráči stejných postů tj. Číslo 1 na obou stranách mají rozehrávači, 2, 3 křídla, 4, 5 pivoti (proti sobě zhruba stejně vyspělí hráči).

Hráči obou polovin si kleknou zády k míči (můžeme použít různé pozice, jako je leh, sed, stoj apod.). Avšak vždy hráči jsou postaveni tak, aby neviděli míč). Dávejte pozor, aby hráči nepodváděli. Jestliže někdo bude podvádět, bude mít bod přiznáno druhé družstvo.

 Cvičení nebo soutěž zahajuje trenér, který položí míč na libovolné místo, stejně vzdálené od hráčů obou družstev. Potom zavolá číslo hráče, hráči se snaží okamžitě vyběhnout a získat míč. Je potřeba dávat pozor na srážky hráčů. Hráč, který získá míč, se snaží dát koš, druhý hráč brání. Za získání míče je bod, za koš je také bod. Hrajeme do zisku 10 bodů. Poražený tým má trest v podobě běhu od čáry k čáře s dotykem čar.

 Možnosti :

1. Trenér může zavolat najednou více hráčů jak jednoho (např. 1 a 5, nebo 1, 2, 3 nebo všichni). Při větším počtu je větší nebezpečí srážky. Je potřeba dávat pozor, aby trenér nezapomněl na nějaké číslo a pravidelně střídal hráče. Pak tito hráči útočí a brání společně.

2. Jestliže obrana fauluje, může útočník házet trestné hody. Jestliže oba promění, družstvo získává bod. 

Comments