Souboj

přidáno: 27. 11. 2009 11:48, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 7. 12. 2009 22:53 ]


1

Cvičení pro : pětice
Potřeby : 1 míč na koš
Popis : Hráči stojí v postavení na obrázku. Hráč 1 má míč, hráči 2 a 3 musí stát vně kruhu a za úrovní čáry TH. Hráči 4 a 5 stojí u postranní čar na prodloužené čáře TH. Cvičení zahajuje hráč 1 tím, že si sám libovolně nahodí míč na desku. Jakmile opustí míč jeho ruce, mohou hráči 2 a 3 vběhnout do vymezeného území doskakovat. Sám nahazující hráč 1 si běží míč doskočit.


2

Jakmile doskočí míč, uvolňuje se přes aktivní obranu nejbližšího jednoho hráče a přihrává na hráče 4 nebo 5 (podle toho, na které straně doskočí a kam se uvolní) a vybíhá za přihrávkou. Cvičení končí, jakmile nahazující hráč 1 doskočí 3 míče. Když doskočí hráč 2 nebo 3, míč ihned vrací zpět do koše a cvičení se potom opakuje.
Je třeba do pětic dávat přibližně stejně vyspělé a vysoké hráče. Dále je potřeba sledovat nasazení hráčů a případně korigovat délku cvičení. Je to cvičení velmi náročné, takže je potřeba, aby hráči byli dostatečně kondičně připravení, dochází při něm k tvrdým střetům a kontaktům, na které hráči musí být připraveni.
Chceme, aby hráč při obranném doskoku razantně "utrhnul" míč ze vzduchu a co nejrychleji rozehrál. Naopak od hráčů 2 a 3 chceme, aby při doskočení nestáhli míč, ale rychle jej vraceli do koše.

Comments