Doskakování čtveřice

Obranné doskakování 2/2

přidáno: 6. 7. 2010 12:43, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 6. 7. 2010 12:46 ]
4 hráči, 1 míč. Dva útočníci, 2 obránci.

Cvičení začíná přihrávkou obránce na protilehlého útočníka. Ten provádí střelbu z výskoku a oba útočníci se pokouší o získání výhodné pozice pro doskočení odraženého míče. Obránci provádí obranný doskok. 

Způsob dohrání a střídání hráčů určuje trenér. Obměnou cvičení je postavení hráčů na silné a slabé straně.

Doskakování po nahození s přihrávkou na hráče v křídelním prostoru

přidáno: 28. 5. 2010 10:13, autor: Tomas Cada
4 hráči, 3 míče

Hráči stojí v zástupu na čáře TH. Všichni mají míč. První hráč si sám nahodí míč na desku, běží doskočit, stáhne míč a ihned přihrává hráči v rohu, který dribluje na konec zástupu. Po přihrávce následuje míč a další hráč v zástupu provádí totéž.


Doskakování na silné straně po přihrávce a střelbě útočníka

přidáno: 28. 5. 2010 10:11, autor: Tomas Cada
4 hráči, míč

Tři útočníci stojí do trojúhelníku. Hráč 1 u čáry TH a hráči 2 a 3 v dolním postavení. Uprostřed vymezeného území je obránce s míčem. Přihraje útočníkovi 3, který vystřelí. Obránce se jej snaží odblokovat a doskočit míč. Útočníci jdou za míčem na útočný doskok. Když doskočí míč útočník, snaží se znovu zakončit. Jakmile doskočí míč obránce, přihrává na dalšího útočníka a cvičení se opakuje. 


Doskakování ve dvojicích po střelbě trenéra

přidáno: 28. 5. 2010 10:10, autor: Tomas Cada
4 hráči, míč, 2 asistenti

Asistenti stojí nad vymezeným územím a přihrávají si. Po stranách vymezeného území se pohybují dva útočníci a dva obránci. Jakmile jeden z trenérů vystřelí, jdou všichni hráči doskakovat. Když doskočí útočnici, tak se snaží zakončit znovu do koše. Pokud doskočí obránci, vrací míč zpět trenérům a cvičení se opakuje. 


Doskakování po střelbě trestných hodů

přidáno: 28. 5. 2010 10:08, autor: Tomas Cada
4 hráči, míč, asistent

Obránci i útočníci jsou rozestaveni kolem vymezeného území jako při střelbě TH. Asistent střílí na koš a  hráči doskakují. Jakmile obránci doskočí 2 míče po sobě, stávají se útočníky. 


1-5 of 5