Útok na zónovou obranu 4

přidáno: 24. 3. 2011 13:04, autor: Tomas CadaTento útok jsme používali, když jsme chtěli překvapit obranu. Používali jsme ho i jako aut. Nehráli jsme ho příliš často, avšak velmi úspěšně a efektivně. Je založen na předpokladu, že obránce hráče na postu velmi zřídka brání od čára tříbodového hodu, když je použita clona nebrání již vůbec. Pro dobře střílejícího pivota z čáry tříbodového hodu je to téměř radost dát takovýto koš. Je několik dalších možností, jak pokračovat při útoku, když nedojde ke střelbě, avšak vždy k ní dojde, protože pivot je skutečně volný a útok provádíme za účelem vstřelení tříbodového koše. Tento útok lez také použít v závěru utkání, kdy útok hraje „vabank“. Útok využívá clonění pro hráče 5 za účelem střelby. Opět se nabízí celá řada zakončení a je na trenérovi, zda některá využije i v jiných situacích.

2 přihrává 1 a cloní s 5 pro přebíhajícího 3, který cloní pro pivota jak je naznačeno na obr. Pokračování je možno použít takové, že 3 se uvolňuje do prostoru čáry trestného hodu, 5 se uvolňuje pro přihrávku a nebo cloní pro 2 nebo doskakuje společně s 2 apod.

Opět důraz na správné časování, zejména hráč 3 musí dávat pozor na svůj správný pohyb. Je náročný na pohyb a přípravu ke střelbě pro střílejícího pivota, protože ten se ke střelbě otáčí ke koši po uvolnění, což může dělat problémy (tzn. důraz na správné provedení obrátky, přihrávky na tohoto hráče).autor Šafránek Ivan - Žďár nad Sázavou

Comments