Aut “Box 1” a “Box 3”

přidáno: 23. 3. 2011 12:32, autor: Tomas Cada


Základní postavení je jednoduché postavení “box”. Postavení je identické pro oba auty a jednoduše se učí. Dva pivoti (hráči 4 a 5) jsou postaveni na silné straně, tedy na straně, kde se vyhazuje míč, v postavení dolního a horního pivota, hráči 1 a 3 jsou postaveni stejně na druhé straně vymezeného území. Hráč 2 je dobrý přihrávač a střelec.
“Box 1”

Na zvolání “teď” nebo “aut” hráč 4 cloní pro hráče 5, hráč 5 po cloně běží do opačného dolního rohu vymezeného území, hráč 4 po zaclonění obránce, jej drží na zádech a uvolňuje se k míči pro přihrávku a jednoduše zakončuje. Hráč 2 přihrává hráči 5, jestliže je tento přebrán, přihrává hráči 4. Hráč 3 využívá clonu hráče 1 a uvolňuje se na vrchol. Hráč 1 po cloně se uvolňuje do slabostranného rohu nebo může udělat V-únik a uvolnit se do svého výchozího postavení na slabé straně. Jestliže se nepodaří ani jedna přihrávka na hráče 4 a 5, hráč 2 může přihrát na hráče 1 anebo 3, kteří střílí tříbodovou střelu.“Box 3”

Výchozí postavení je stejné jako v předcházejícím případě. Hráči 1, 3, 4 a 5 provádí stejné clonění a uvolňování jako v Box 1. Tentokrát se však snažíme o tříbodovou střelu od hráče 2. Hráč 2 přihrává hráči 3, provádí V-únik k hráči 5 a potom běží rychle do silnostranného rohu. Hráči 3 přihrává hráči 2, který střílí tříbodovou střelu z rohu hřiště.
překlad z  Coach’s Clipboard

Comments