Aut – “Řada”

přidáno: 21. 3. 2011 13:39, autor: Tomas Cada
Tento aut začíná se 4 hráči postavenými v řadě v úrovni dolního postavení pivota (diagram A). Platí opět důraz na načasování a správnost přihrávek, správné provádění clon a blokování.

Je to aut se dvěma silnými pivoty, kteří jsou ve svých pozicích tj. v dolním postavení pivota. Tento aut je velmi jednoduchý, ale vysoce účinný. Silnostranný pivot (4) staví clonu pro slabostranného pivota (5) a po cloně blokuje obránce, otáčí se a bere ho na záda. Hráč 5 se uvolňuje kolem clony mezi čárou TH a clonou pro přihrávku a střelbu (diagram B). Nyní (diagram C), jestliže obránce 4 přebere útočníka 5, hráč 4 se otáčí a je ve snadné pozici pro dosažení koše (pokud správně odclonil a odblokoval obránce).

Mezitím se ostatní hráči uvolňují. Hráč 2 (velmi dobrý střelec) provádí V-únik ze svého postavení do vnitřku hřiště, jakoby chtěl přihrávku, potom prudce mění směr zpět do rohu hřiště, kde může dostat přihrávku od hráče 3 a vystřelit tříbodovou střelu. Vzhledem k pohybu pivotů, budou obránci odstoupení a hráč 2 se může dostat do dobré střelecké pozice. Hráč 1 se uvolňuje na silnostranný vrchol, kde může dostat přihrávku a také zajišťuje obranu.

Po přihrávce do hřiště, hráč 3 doskakuje, jestliže přihrávka směřovala na vnitřní hráče nebo odbíhá do silnostranného rohu hřiště. Jestliže přihrávka do hřiště z autu směřuje na hráče 1 na vrchol, hráč 3 se rychle přemístí do rohu a očekává přihrávku od hráče 1 na potenciální tříbodovou střelu z rohu hřiště.

Jedná se skutečně o jednoduchý a dobrý aut.


překlad z Coach’s Clipboard

Comments