Postavení v trojúhelníku - "Base Cross"

přidáno: 17. 3. 2011 13:38, autor: Tomas Cada

Base Cross využívá základní a zadní clony a končí jednoduchou nebo dvojitou clonou, kdy si vhazující může vybrat, komu přihraje. Tyto rychlé clony se velmi obtížně brání. Tato hra je efektivní jak proti osobní obraně, tak proti zónové obraně.

Vhazování z pravé strany

Základní clona do kříže

O3 staví základní clonu pro O5. O5 se uvolňuje kolem clony O3 pro přihrávku a střelbu. Přihrávající O2 sleduje možnost přihrávky na O5 nebo, jestliže obránce přebere, možnost prosazení hráče O5 proti menšímu obránci.


Možnost zadní clony

Potom, co O3 postavil clonu pro O5, O3 staví zadní clonu pro O4. Přihrávající sleduje O4 a jeho uvolnění kolem clony O3.
Jednoduchá/dvojitá clona

Jestliže se O5 a O4 neuvolní, O2 přihrává ven na O1, zatímco O5 a O3 staví dvojitou clonu a O4 základní clonu. Přihrávající O2 vybíhá pod koš a má možnost uvolnit se kolem dvojclony O3, O5 a nebo kolem clony O4.
Vhazovaní z levé strany

Základní clona do kříže  

O3 staví základní clonu pro O5. O5 se uvolňuje kolem clony O3 pro přihrávku a střelbu. Přihrávající O2 sleduje možnost přihrávky na O5 nebo, jestliže obránce přebere, možnost prosazení hráče O5 proti menšímu obránci.Možnost zadní clony  

Potom, co O3 postavil clonu pro O5, O3 staví zadní clonu pro O4. Přihrávající sleduje O4 a jeho uvolnění kolem clony O3.
Single/Double Screen  

Jestliže se O5 a O4 neuvolní, O2 přihrává ven na O1, zatímco O5 a O3 staví dvojitou clonu a O4 základní clonu. Přihrávající O2 vybíhá pod koš a má možnost uvolnit se kolem dvojclony O3, O5 a nebo kolem clony O4.překlad z HoopTactics, Ernie Woods

zdroj www.basketfanclub.cz


Comments